You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Ważne wydarzenia, w których brała udział firma PERI Polska, pracownia architektoniczna WXCA.
 
Aktualności
 
Aktualności
 
Wydarzenia z udziałem PERI Polska

Nowy portal myPERI - łatwe i wydajne zarządzanie projektami

 

W czerwcu tego roku uruchomiliśmy nową odsłonę portalu myPERI.

Zalety portalu:

  • dostęp do faktur, dokumentów wydań i zwrotów, raportów i rysunków projektowych
  • administrator po stronie Klienta może zakładać nieograniczoną liczbę kont użytkowników i przydzielać im dostęp do projektów
  • szybki dostęp do dokumentacji techniczno-ruchowej, konfiguratorów, planerów, filmów produktowych oraz instruktażowych
  • dostępność do portalu z każdego miejsca i urządzenia
  • nawigacja i wyszukiwanie są równie proste na komórce, tablecie, jak i laptopie
  • nie wymaga instalacji
  • dostęp bez dodatkowej opłaty do wszystkich funkcjonalności i usług myPERI w ramach współpracy z PERI

czytaj więcej

Ponad wodą i chmurami: Most Danjiang osiąga rekordowe rozmiary za sprawą systemów PERI

Most Danjiang nad rzeką Tamsui na obrzeżach Tajpej zmierza wielkimi krokami w kierunku rekordowych rozmiarów. Konstrukcja, zaprojektowana przez Zahę Hadid, ma być po jej ukończeniu w 2025 roku najdłuższym na świecie asymetrycznym mostem wantowym, o imponującej długości 920,00 metrów.

czytaj więcej

Pylon mostu wznoszący się 200,00 metrów ponad powierzchnię rzeki wymagał szczegółowego projektowania zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa. PERI pomaga w realizacji projektu, zapewniając indywidualnie zaprojektowane i skoordynowane rozwiązania formujące i inżynieryjne, aby zapewnić, że nietypowy projekt mostu zostanie zbudowany zgodnie z harmonogramem.

Architektoniczne dzieło sztuki łączące ruch drogowy z dzielnicą Bali

Zaha Hadid wygrała międzynarodowy konkurs Danjiang Bridge w 2015 roku swoim projektem asymetrycznego mostu. Po ukończeniu, most połączy dzielnicę Tamsui w Nowym Tajpej z dzielnicą Bali po drugiej stronie rzeki - odciążając w ten sposób inne szlaki transportowe. Ponadto most Danjiang stanie się nowym, niepowtarzalnym punktem orientacyjnym miasta. 

Centralny pylon w kształcie odwróconej litery "Y" przyciąga wzrok i góruje nad okolicą stojąc jednocześnie stabilnie dwiema nogami w nurcie rzeki. Wanty zbiegające się z obu stron do górnej części elegancko wyprofilowanego pylonu nadają konstrukcji futurystyczny wygląd.

Firma PERI była zaangażowana w budowę, dostarczając między innymi specjalnie zaprojektowane rozwiązanie formujące pylon, które posłużyło do betonowania łącznej powierzchni 18 000 m². Aby zapewnić zgodność futurystycznego kształtu z projektem, firma PERI opracowała też specjalne formy przestrzenne obejmujące 3000 m² powierzchni. Złożony, stale zmieniający się kształt pylonu, który rozciąga się w górę na 53 sekcje betonowania, stanowił największe wyzwanie inżynierskie. PERI dostarczyło wszechstronne systemy VARIO, SCS i ACS, które można było indywidualnie dostosować do zmiennej geometrii.

Wsparcie projektu podczas budowy

Inżynierowie PERI są dostępni, aby doradzać zespołowi budowlanemu przez cały czas trwania projektu. Od początku do końca eksperci zapewniają wsparcie w zakresie planowania, przygotowania i ostatecznego ukończenia projektu, zarówno na miejscu, jak i zdalnie. Intensywny, szczegółowy proces projektowania i wsparcie merytoryczne zapewniły szybki postęp budowy. Umożliwia to spełnienie wymagań projektu i dotrzymanie napiętego harmonogramu budowy, którego planowane zakończenie przypada na 2025 rok.

pobierz pdf

PERIodyk 2024

Poznaj ciekawe, aktualne projekty, które realizujemy obecnie w Polsce. Zobacz, co mówią o nas Klienci. Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym wydaniem czasopisma PERI.

pobierz (pdf) | zobacz wersję interaktywną

 

Rusztowanie modułowe PERI UP Flex obok dotychczasowych, międzynarodowych dopuszczeń do użytkowania, uzyskało odnowienie ważności krajowego certyfikatu bezpieczeństwa „B”.

Potwierdza on, że nasze rusztowania, stosowane zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji techniczno-ruchowej, są bezpieczne w użytkowaniu.

PERI UP Flex to rusztowanie charakteryzujące się bardzo wysoką elastycznością zastosowań. Obok skomplikowanych instalacji przemysłowych, można je wykorzystać również do budowy rusztowań fasadowych o dużej nośności. Zintegrowane zabezpieczenie podestów i połączenie rygla „Gravity Lock“, poza kwestiami bezpieczeństwa, wpływają także na przyśpieszenie montażu rusztowania, a rygle PERI UP Flex można montować z wyprzedzeniem, stojąc na niższym, zabezpieczonym poziomie rusztowania.

Certyfikat przyznała renomowana instytucja certyfikująca, tj. Sieć Badawcza Łukasiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny.

Innowacyjna technologia MESH

Skuteczna praca z robotami

Wyobraź sobie możliwość konstruowania zakrzywionych elementów żelbetowych bez konieczności stosowania indywidualnie projektowanych deskowań. Koszty materiałów byłyby niższe, a wysiłek związany z planowaniem zostałby znacznie zredukowany. Ponadto, w porównaniu z konwencjonalnymi procesami budowlanymi, byłoby mniej odpadów budowlanych i można by dokładnie przewidzieć ilość potrzebnych materiałów odpowiednio do zapotrzebowania.

czytaj więcej

Choć brzmi to jak utopijna fantazja, firma MESH AG już to umożliwiła. Dzięki innowacyjnej technologii MESH, trzej założyciele szwajcarskiego start-upu - Ammar Mirjan, Mattis Koh i Daniel Dugas - przecierają szlaki dla produkcji wspomaganej robotami w branży budowlanej. Sercem koncepcji jest zautomatyzowany proces prefabrykacji elementów zbrojeniowych 3D, które służą zarówno jako forma, jak i zbrojenie w procesie budowlanym. Rezultatem tej nowej metody konstrukcyjnej jest możliwość ekonomicznej produkcji złożonych geometrycznie kształtów. Oferuje to ogromny potencjał dla architektów i klientów, ponieważ MESH zapewnia im większą swobodę projektowania.

Technologia została opracowana w ciągu wielu lat intensywnych badań w ETH Zurich i została wdrożona w przemysłowym procesie budowlanym w 2019 r. we współpracy z PERI i Sika*. Następnie w 2022 r. założono spółkę MESH AG, spin-off ETH z siedzibą w Zurychu. Ammar Mirjan, dyrektor generalny MESH AG, uważa, że nowa metoda budowy oferuje znaczną wartość dodaną dla branży budowlanej: "Myślę, że to zarówno pozytywne, jak i konieczne, że cyfryzacja i automatyzacja odciskają teraz swoje piętno również w branży budowlanej. Obie radykalnie zmienią branżę budowlaną: Pojawią się nowe możliwości projektowania architektonicznego i większa swoboda kształtowania, a konstrukcje będzie można budować wydajniej, przy użyciu zoptymalizowanych materiałów i w bardziej zrównoważony sposób".

Istnieje potencjał do tworzenia wyrafinowanych kształtów do zastosowań konstrukcyjnych i inżynierii lądowej, ale także do konwencjonalnych konstrukcji betonowych, które można zoptymalizować statycznie i zrealizować w sposób efektywny materiałowo. Technologia MESH otwiera również nowe możliwości wdrażania stropów i stale zmieniających się kształtów ścian. Korzyści są oczywiste: z jednej strony nowa metoda konstrukcyjna oferuje większą swobodę projektowania, w sensie swobody formy. Z drugiej strony, technologia MESH jest bardziej zrównoważoną alternatywą dla kosztownych i zasobochłonnych deskowań specjalnego przeznaczenia, które w konwencjonalnych warunkach często muszą być wytwarzane ręcznie w skomplikowanym procesie. Ponadto, wykorzystanie materiałów do konstrukcji wsporczych można zaprojektować bardziej efektywnie, a tym samym wdrożyć w idealny sposób, co z kolei zapewnia większą wydajność na placu budowy.

Holger Rist jest w PERI kierownikiem projektu ds. innowacji, odpowiedzialnym za technologię MESH. Ma już 20-letnie doświadczenie w kontekście innowacji poprzez przekształcanie pomysłów w rzeczywistość. Zajmując wcześniej szereg kierowniczych stanowisk w dziedzinie innowacji produktowych dla dostawcy motoryzacyjnego, wkroczył do branży budowlanej wraz z PERI. Wdrożył tam procesy rozwoju produktu, a obecnie jest odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek nowej, przełomowej technologii MESH we współpracy ze start-upem MESH AG, która jest jednym z rezultatów koncepcyjnej polityki PERI.

Holger jest również optymistą, jeśli chodzi o zmiany w branży budowlanej: "Wykorzystanie zrobotyzowanej automatyzacji i cyfrowego procesu do produkcji zbrojenia stalowego oferuje ogromny potencjał w zakresie wykorzystania betonu zbrojonego w bardziej efektywny materiałowo sposób". Obie strony dostrzegają wiele korzyści płynących ze współpracy: "Nasze różne obszary specjalizacji doskonale się uzupełniają i z niecierpliwością czekamy na możliwości, jakie otworzy to partnerstwo" - mówi Ammar Mirjan. MESH przyciąga również uwagę globalnej branży budowlanej, ponieważ wyznacza kurs na przyszłość. Na przykład w ubiegłym roku technologia MESH AG została nominowana do nagrody Bauma Innovation Award 2022 w kategorii cyfryzacji.

(*Sika jest specjalistyczną firmą chemiczną, liderem w rozwoju i produkcji systemów i produktów do klejenia, uszczelniania, tłumienia, wzmacniania i ochrony dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego).


PERI Polska wprowadza rozwiązania, które ułatwiają pracę i wpływają korzystnie na zdrowie pracowników zatrudnionych w centrach logistycznych i jest pierwszą polską firmą z branży budowlanej, a drugą w Polsce, która zaczęła stosować takie urządzenia.

czytaj więcej

Egzoszkielety, które do tej pory w większości znaliśmy głównie z filmów science fiction, pomagają pracownikom w Centrum Logistycznym w Kątach Wrocławskich. Chronią ich przed przemęczeniem i potencjalnym uszkodzeniem mięśni oraz kręgosłupa a co za tym idzie także przed urazami spowodowanymi nadmiernym obciążeniem. Zapewniają mechaniczne wsparcie podczas podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów.

"Zdecydowaliśmy się na wdrożenie egzoszkieletów nie po to, aby pracownicy pracowali więcej, ale dlatego, by zadbać o ich zdrowie i komfort pracy. Egzoszkielety nie tylko bezpośrednio ułatwiają pracę, ale mają pozytywny wpływ na zdrowie naszych pracowników" tłumaczy Arnold Ludziejewski, kierownik Centrum Logistycznego w Kątach Wrocławskich.

PERI Polska korzysta z urządzenia Bionic Cray X niemieckiej firmy German Bionic. Model Cray X to pierwsze na świecie tego typu urządzenie, które wykorzystuje  możliwości sztucznej inteligencji, dopasowując się do stylu pracy użytkownika. Model ten otrzymał nagrodę Best of Innovation w kategorii Wearable Technologies na targach Consumer Electronics Show (CES) 2023.

Egzoszkielet ma trzy tryby pracy:

  • pomaga w podnoszeniu przedmiotów, niwelując wagę o ok. 30 kg, co bardzo ułatwia ich podnoszenie,
  • utrzymuje ciało w określonym położeniu, np. w trakcie pochylenia, prawie całkowicie odciążając kręgosłup - jest to pomocne zwłaszcza przy sortowaniu akcesoriów czy czyszczeniu płyt z betonu,
  • wspomaga poruszanie się, gdy konieczne jest przeniesienie przedmiotów.

Urządzenie umożliwia także indywidualne ustawianie mocy wspomagania w każdym z dostępnych trybów pracy. Co ważne, model Cray X jest przystosowany do pracy w mokrych i zapylonych środowiskach pracy. 

Egzoszkielet noszony jest jak plecak. Dzięki temu, że urządzenie zapamiętuje styl pracy swoich operatorów, z jednego może korzystać kilku pracowników, np. na różnych zmianach. Egzoszkielety w Kątach Wrocławskich znalazły zastosowanie w strefie zwrotu materiału. Do zadań pracowników w tej strefie należy m.in. ocena stanu i przenoszenie przedmiotów takich jak podpory i dźwigary, czy związane z częstych pochylaniem się sortowanie akcesoriów. Mobilne egzoszkielety są więc tam bardzo pomocne.

PERI Polska aktywnie szuka również innych, niemobilnych rozwiązań, które odciążają pracowników. Dzięki manipulatorom podciśnieniowym mogą oni przenosić duże arkusze sklejki, sterując urządzeniami za pomocą nadajników radiowych. Obecnie firma testuje także manipulatory magnetyczne, które pozwalają na przenoszenie metalowych podpór, czy ram deskowań.

Jak pokazują dostępne badania, takie rozwiązania pozytywnie wpływają na zdrowie pracowników, znacząco obniżając ryzyko urazu. Dzięki temu spada absencja a wzrasta motywacja i zadowolenie, i co za tym idzie także produktywność i lojalność.

O German Bionic

German Bionic to europejska firma zajmująca się robotyką, która opracowuje i produkuje inteligentne kombinezony. To pierwsza firma na świecie, która dostarcza egzoszkielety wykorzystujące samouczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. Inteligentne kombinezony Bionic chronią zdrowie pracowników i znacznie zmniejszają ryzyko wypadków i urazów, aby w konsekwencji usprawnić procesy pracy. W uznaniu tej innowacyjnej technologii, która stawia ludzi z powrotem w centrum Przemysłu 4.0, firma German Bionic otrzymała liczne nagrody, w tym nagrodę CES 2023 „Best of Innovation”, nagrodę Fast Company „Innovation by Design Award”, nagrodę German Entrepreneur Award oraz nominację do prestiżowej nagrody Hermes na targach Hannover Messe. German Bionic ma siedzibę główną w USA i Niemczech oraz biura w Bostonie, Berlinie, Augsburgu i Tokio.


PERI Poland is implementing solutions that make work easier and benefit the health of employees from logistics centres; it is the first Polish company in the construction industry, and the second in Poland, to start using such equipment.

more

Exoskeletons, which until now many might mainly know from science fiction films, help employees at the Logistics Centre in Kąty Wrocławskie. They protect them from fatigue and potential damage to the muscles and spine and, consequently, from injuries caused by excessive strain. They provide mechanical support when lifting and carrying heavy objects.

“We have decided to implement exoskeletons. This is not being done to make employees work more, but to ensure they remain healthy and comfortable at work. Exoskeletons not only directly facilitate work, but have a positive impact on the health of our employees” explains Arnold Ludziejewski, manager of the Logistics Centre in Kąty Wrocławskie.

PERI Poland uses the Cray X power suit by the German company, German Bionic. The Cray X model is the world’s first device of this kind to use the capabilities of artificial intelligence, adapting to the user's working style. This model received the Best of Innovation award in the Wearable Technologies category at the Consumer Electronics Show (CES) 2023.

The exoskeleton has three modes of operation. It:

  • Assists in lifting objects, compensating about 30 kg of weight, making lifting very easy
  • Keeps the body in a certain position, e.g. when leaning over or  down, almost completely relieving strain on the spine – this is especially helpful when sorting accessories or cleaning concrete slabs
  • Assists with moving when objects need to be carried, in active walking assistance mode

The device also allows the power of the assistance to be set individually in each of the available modes. Importantly, the Cray X model is suitable for wet and dusty working environments. 

The exoskeleton is worn like a backpack. Since the device remembers the working style of its operators, one can be used by several workers, for example on different shifts. The exoskeletons in Kąty Wrocławskie have been deployed in the material return zone. The tasks of the employees in this zone include assessing the condition of and handling items, such as supports and girders, or sorting accessories associated with frequent bending. Mobile exoskeletons are therefore very helpful there.

 

PERI Poland is also actively looking for other, non-mobile solutions to relieve the strain on employees. With vacuum manipulators, they can move large sheets of plywood by controlling the equipment with radio transmitters. The company is also currently testing magnetic manipulators that allow the handling of metal supports or formwork frames.

As the available studies show, such solutions have a positive impact on the health of workers, significantly reducing the risk of injury. As a result, absenteeism decreases while motivation and satisfaction increase, and consequently productivity and loyalty as well.

About German Bionic

German Bionic is a European robotics firm that develops and manufactures smart power suits and other wearable technologies. It was the world’s first company to deliver connected exoskeletons for the workplace, applying self-learning and artificial intelligence to support lifting movements and prevent poor posture, and thereby becoming an intelligent link between humans and machines. The German Bionic smart power suits and wearables protect the health of workers and markedly reduce the risk of accidents and injury to consequently improve work processes. In recognition of this innovative technology, which puts people back at the center of Industry 4.0, German Bionic has received numerous awards, including the CES 2023 “Best of Innovation” Award, the Fast Company “Innovation by Design Award”, the German Entrepreneur Award, and a nomination for the prestigious Hermes Award at the Hannover Messe. German Bionic is headquartered in the USA and Germany with offices in Boston, Berlin, Augsburg, and Tokyo. 

PERI na targach bauma 2022
Monachium: 24 - 30.10.2022

Krzysztof Kozioł, PERI Polska

Krzysztof Kozioł
Dyr. Komunikacji i Marketingu PERI Polska

Dzięki PERI praca na budowie jest bardziej ekonomiczna, szybsza i bezpieczniejsza. Zaprezentujemy nowe rozwiązania w specjalnej hali wystawowej na północnym terenie otwartym, na stoisku FN 719, pod hasłem "Shaping the Future". Oprócz imponujących eksponatów, pokazów na żywo, spotkań z ekspertami, PERI szykuje wiele niespodzianek, m.in.: innowacyjne rozwiązania w zakresie szalunków ściennych i cyfrowe aplikacje do systemów deskowań stropowych. Firma zaprezentuje gościom innowacje, które optymalizują istniejące systemy pod względem ekonomiczności i elastyczności oraz rozwiązania wyznaczające nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa produktów i miejsca pracy.

Na stoisku będzie można poznać także nowości z obszaru rozwoju technologii samoczynnego wspinania. Jako dostawca kompleksowych rozwiązań w całym procesie betonowania firma przedstawi portfolio czujników, które optymalizują stosowanie deskowań. Po kilku zakończonych sukcesem projektach druku 3D w Europie i USA, zespół PERI pokaże na żywo również proces druku i portfolio usług.

więcej na temat bauma 2022

Specjalistyczne deskowania PERI w DEEPSPOT nagrodzone statuetką Top Builder 2022

20 kwietnia 2022 r. otrzymaliśmy statuetkę TopBuilder 2022 za innowacyjne użycie systemów PERI. Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Budowa DEEPSPOT-u była trudnym oraz skomplikowanym zadaniem. Najciekawszym technicznie i technologicznie elementem, a jedocześnie najtrudniejszym w realizacji była tuba głębinowa. Do wykonania tuby zaprojektowano deskowanie dźwigarowe VARIO idealnie odwzorowujące kołowy kształt przekroju przy pomocy 8 profilowanych blatów po wewnętrznej i 6 po zewnętrznej stronie.

Więcej na temat budowy DEEPSPOT

Mobile Delivery w PERI. Co to oznacza dla Twojej firmy? 

PERI Polska wdraża digitalizację procesów logistycznych. Już od 22 listopada br. zmieni się sposób kompletacji zamówień, a dokument wydania materiału zostanie zmodyfikowany i udoskonalony.

Wskutek cyfryzacji kwit dostawy będzie wysyłany do klienta drogą elektroniczną na wskazany adres mailowy tuż po załadunku. Zazwyczaj będzie to jeden, zbiorczy dokument, niezależnie od ilości zamówień cząstkowych i rodzajów zleceń. Od tej pory kwity będą sporządzane z podziałem na opakowania, wraz ze wskazaniem ilości oraz wagi poszczególnych elementów, jak i całych paczek. Co ważne, każde opakowanie będzie oznaczone kodem QR, który można odczytać na budowie za pomocą smartfona. Po zeskanowaniu kodu pojawi się informacja o tym jakie elementy i w jakiej ilości zostały skompletowane w danym opakowaniu.

Wierzymy, że wdrażane przez nas innowacje usprawnią procesy związane z przepływem informacji i materiału pomiędzy PERI, a klientem.  

W niedzielę 4 lipca 2021r. odbyły się ćwiczenia straży pożarnej na budowie SKYSAWA przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Akcje gaśnicze na budynkach wysokich są trudne z powodu problemu podawania wody na duże wysokości. Jednym z ćwiczeń było więc wciąganie węża strażackiego na 37 kondygnację na wysokości 140 m i wyrzut wody z piętra. Do tego zadania wykorzystano, oprócz nowoczesnych urządzeń gaśniczych i sprzętu alpinistycznego, wysuwnicę PERI RCS. Celem akcji było dotarcie do ognia w czasie poniżej 25 minut. Do tej pory zajmowało to około 3 godziny.

Bezpieczeństwo na budowie jest jednym z naszych priorytetów. Systemy PERI są wyposażone w zintegrowany BHP. Dlatego też bardzo chętnie bierzemy udział w działaniach, które ukierunkowane są na zapewnienie bezpiecznej pracy na budowie.

PERI nagrodzone tytułem „Top Innovator 2021”

TOP 100 to jedyny w Niemczech konkurs, który ocenia zarządzanie innowacjami w przedsiębiorstwach. W ten sposób nagroda jest wyróżnieniem nie tylko „dorobku” firmy w zakresie nowych produktów i usług, ale także jej potencjału rozwoju.

Siła innowacji jest częścią tego, kim jesteśmy. Jest integralną częścią naszej kultury i naszego DNA. Pomysłowość i kreatywność są dla nas zawsze fundamentem sukcesu naszych klientów. - mówi Thomas Imbacher, dyrektor zarządzający ds. Innowacji i marketingu.

Do zakwalifikowania się w tegorocznej finałowej liście TOP 100 ubiegało się łącznie 389 firm. Zarządzanie innowacjami PERI zostało dokładnie zbadane w wymagającym procesie konkursowym z wykorzystaniem ponad 100 kryteriów testowych z pięciu kategorii (sukces innowacyjny, klimat innowacji, procesy i organizacja, itp.).

W PERI nad innowacjami pracujemy na różnych poziomach w całej organizacji. Oprócz prac badawczo-rozwojowych nad nowymi produktami i usługami do zastosowań w podstawowej działalności, PERI idzie o krok dalej: zespół "Future Products & Technology" zajmuje się potencjalnymi potrzebami klientów, przełomowymi technologiami i związanymi z nimi możliwościami dla firmy. To innowacyjne podejście, oparte na przyszłych scenariuszach, zaowocowało udanymi wprowadzeniem technologii drukowania konstrukcji 3D w 2020 r. oraz udanym drukiem 3D pierwszych dwóch budynków mieszkalnych w Niemczech.

Co mają wspólnego rusztowania z nurkowaniem? Jak się okazuje nasze systemy można montować i demontować nie tylko na powierzchni, ale także pod wodą!

PERI Polska (Oddział Warszawa) kompleksowo obsługiwała budowę najgłębszego (stan na luty 2021) na świecie basenu do nurkowania. Maksymalna głębokość basenu to 45,40 m. Przy jego budowie wykorzystywane było wiele naszych systemów – więcej informacji w filmie. W końcowej fazie oddawania basenu do użytkowania zastosowane zostały wieże ST 100 (H=14,40 m) jako podparcie podwodnej kładki widokowej. Jej konstrukcja została przewidziana w ten sposób, że sama kładka stawała się samonośna dopiero po napełnieniu basenu wodą i pojawienia się siły wyporu. Dlatego demontaż naszych wież mógł być przeprowadzony dopiero po zalaniu basenu wodą.
Czas trwania całej budowy: listopad 2018 – grudzień 2020. Osiągnięty obrót łączny – ponad 550 tys. euro, w tym tylko z tytułu projektowania 60 tys. euro.
czytaj więcej

 

Największy dom wielorodzinny w Europie zrealizowany w technologii druku 3D

17 listopada 2020 r. w bawarskim Wallenhausen firma PERI GmbH ponownie drukuje budynek mieszkalny przy użyciu drukarki
3D do betonu. Tym razem jest to dom pięciorodzinny z trzema piętrami i powierzchnią mieszkalną ok.380 m2
czytaj więcej

The REACH/Kennedy Center for the Performing Arts, Waszyngton, D.C., USA

W październiku 2020 r. ten prestiżowy projekt otrzymał nagrodę Amerykańskiego Instytutu Betonu (American Concrete Institute) w kategorii „Overall Excellence” i tym samym został doceniony za użyte w nim szczególnie kreatywne techniki budowlane w połączeniu z innowacyjnymi technologiami. Firma PERI opracowała dla tej wyjątkowej inwestycji budowlanej koncepcję deskowań, która łączy wypróbowane systemy standardowe ze specjalnymi rozwiązaniami projektowymi.
czytaj więcej

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

zdobyło wyróżnienie w kategorii „Nowoczesne Trendy” w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” To była 24. edycja konkursu organizowanego pzrez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Firma PERI brała udział w realizacji nagrodzonego obiektu, którego Generalnym Wykonawcą jest BUDIMEX S.A. Na wyróżnienie w tej inwestycji zasługuje ekologiczność zrealizowana w formie „zero-energetycznej”.
czytaj więcej

Nowa technologia drukowania 3D z betonu

PERI GmbH wznosi w Beckum w Nadrenii Północnej-Westfalii pierwszy budynek mieszkalny w Niemczech w technologii druku 3D. Ten dwupiętrowy budynek jednorodzinny o powierzchni mieszkalnej ok. 80 m2 na piętro nie jest wznoszony metodą tradycyjną, lecz jest drukowany z betonu przez drukarkę 3D.
czytaj więcej

 

Normy ISO

W zakresie zarządzania środowiskowego odnowiliśmy certyfikat ISO 14001.

W zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy przeszliśmy z certyfikatu ISO 18001 na 45001.

Mądrze i konsekwentnie – wywiad z prezesem Michałem Wrzoskiem dla magazynu Builder

Tu znajdziesz pełną wersję wywiadu w formacie pdf
otwórz

Złoty Kuplung 2019

PERI Polska zdobyła (ex aequo, z firmą Multiserwis) nagrodę Złotego Kuplunga w VII edycji konkursu Rusztowanie Roku za realizację projektu wózka technologicznego do robót powierzchniowych na obiekcie MS-3 w ciągu drogi ekspresowej S7. 


Konkurs organizuje Polska Izba Gospodarcza Rusztowań. 
Nagrodę, w imieniu PERI, odebrał mgr inż. Piotr Grzesik, współautor opracowania. 

Strażacy w PERI

W dniach 15-17.04.2019 r. w Hali Wystawowej w Płochocinie miało miejsce szkolenia dla strażaków z Błonia i Warszawy. Straż jest wielokrotnie wzywana na interwencje na budowy – zwłaszcza sekcje ratownictwa wysokościowego. Jak dotąd strażacy nie mieli możliwości przeprowadzenia ćwiczeń ewakuacyjnych w warunkach w pełni kontrolowanych z zastosowaniem konstrukcji rusztowań czy też deskowań. PERI, dzięki hali wystawowej z systemami rusztowań i deskowań, stworzyła idealne warunki do przeprowadzenia realistycznych ćwiczeń. Na zajęciach nie mogło zabraknąć także czworonogów, które odgrywają ważną rolę w akcjach ratunkowych. Dodatkowym, cennym doświadczeniem dla strażaków była możliwość zapoznania się z charakterystyką poszczególnych systemów deskowań i rusztowań. Ta wiedza ułatwi strażakom akcje ratunkowe na terenie budowy. Choć są świetnie przygotowani, życzymy im jak najmniej interwencji na budowie. 

Awarie Budowlane

od ponad ćwierć wieku stanowią forum wymiany poglądów i doświadczeń naukowców, inwestorów, projektantów, wykonawców oraz przedstawicieli administracji budowlanej w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa konstrukcji budowlanych. PERI Polska po raz kolejny wzięła udział w tej konferencji jako partner merytoryczny. 

Paweł Różyło - nasz technolog - wystąpił z referatem: "Wieże podporowe VST na etapie prac rozbiórkowych po katastrofie budowlanej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie"

PERI Polska Liderem Bezpieczeństwa

Kolejnym potwierdzeniem skuteczności działań PERI na rzecz bezpieczeństwa jest wyróżnienie, które przyznała naszej firmie Kapituła, organizowanego pod egidą Executive Club, Konkursu „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa”. Jak podkreślono w uzasadnieniu werdyktu: „Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje spółka, która jest niezawodnym partnerem we wszystkich etapach realizacji inwestycji i na co dzień wdraża szereg przemyślanych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa użytkownika. Dzięki oferowanym przez PERI zintegrowanym elementom systemowym BHP, wykonawcy inwestycji mogą zapewnić bezpieczeństwo pracowników przy jednoczesnym sprawnym i szybkim wykonaniu projektu.” 
Wyróżnienie „Lider Bezpieczeństwa” odebrał Maciej Podsiadło – dyrektor handlowy PERI Polska – podczas gali wieńczącej jubileuszową edycję konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo w dniu 20 lutego br. w hotelu Westin w Warszawie.

Kapituła pod egidą miesięcznika branżowego Builder wyróżniła PERI Polska nagrodą Budowlana Firma Roku 2018, a Dyrektorowi Handlowemu PERI Polska Maciejowi Podsiadło przyznała tytuł Osobowość Branży.

Dyrektor Podsiadło pytany podczas uroczystej Gali o największy sukces firmy w minionym roku odpowiedział:
„(…) Rok 2018 przebiegł dla PERI pod znakiem intensywnej pracy i dalszej realizacji długoterminowej strategii rozwoju. Konsekwentnie osiągamy wyznaczone cele długoterminowe, czyli wzmocnienie pozycji marki PERI w zakresie jakości, bezpieczeństwa i innowacyjności produktów na polskim rynku oraz zwiększenia satysfakcji naszych partnerów biznesowych ze współpracy z PERI. Z perspektywy celów krótkoterminowych, czyli zeszłego roku, cieszy na pewno wzrost głównych wskaźników biznesowych rok do roku. Wszystko to było możliwe przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i kompetencji kadry inżynierskiej oraz wszystkich pracowników Biura Technicznego, Działu Handlowego, Logistyki, Marketingu i Finansów. Zespół PERI to ludzie, którzy osiągają znakomite rezultaty i tworzą środowisko, w którym firma może odnosić sukcesy. Dlatego niezwykle ważny będzie dla nas ciągły rozwój pracowników celem zwiększenia potencjału w zakresie oferowania optymalnych rozwiązań dla klientów PERI.” 

PERI UP EASY laureatem Złotego Medalu Targów BUDMA 2019.

To lekkie i szybkie w montażu rusztowanie ramowe do bezpiecznego wykonywania robót fasadowych. Dzięki zintegrowanej poręczy wyprzedzającej system PERI UP Easy zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, chroniąc przez upadkiem z wysokości. Kolejną zaletą tego systemu rusztowań jest jego sprawny montaż – praktycznie bez złącz i narzędzi. Te cechy zostały docenione przez jury konkursowe, które uhonorowało system PERI UP Easy Złotym Medalem Targów Budma 2019

Do zobaczenia na Targach BUDMA w Poznaniu, 12 – 15.02.2019r. | Pawilon 7A, Stoisko 20. 
Zapraszamy serdecznie PERI Polska.

11.10.2018r. na Cytadeli Warszawskiej odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski. Mamy przyjemność uczestniczyć w realizacji tej imponującej inwestycji i wspierać generalnego wykonawcę, firmę Budimex SA, systemami PERI, swoją wiedzą i doświadczeniem. W uroczystości udział wzięli m.in.: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

DNI BETONU stały się największym wydarzeniem naukowo-technicznym w Polsce i także jednym z największych w Europie. Tegoroczna edycja miała miejsce w dniach: 8 - 10. 10. 2018r. w Wiśle. PERI tradycyjnie już uczestniczyła w tym wydarzeniu jako partner merytoryczy. Tytuł wystąpienia PERI: Innowacyjne technologie wsparte mechanizacją procesów produkcyjnych – przyczynkiem do wzrostu wydajności pracy. Autor: mgr inż. Piotr Dzięgielewski - Koordynator ds. Rozwoju PERI Polska

W dniach 28 - 30.09.2018r. miało miejsce nadmorskie spotkanie mostowców - Regaty REWA o puchar Związku Mostowców Rzeczypospolitej. W wydarzeniu wzięły udział 34 załogi. To była rywalizacja sportowa na wysokim poziomie! W tym roku nasze trzy załogi zdobyły 3, 4 i 15 miejsce. Zawodnikom PERI i zwycięzcom serdecznie gratulujemy! To był piękny przyklad sportowej rywalizcji i pracy zespołowej. Jako partner merytoryczny regat z przyjemnością wsparliśmy inicjatywę organizowaną przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Gdańskiej.