Ponad wodą i chmurami: Most Danjiang osiąga rekordowe rozmiary za sprawą systemów PERI

Most Danjiang nad rzeką Tamsui na obrzeżach Tajpej zmierza wielkimi krokami w kierunku rekordowych rozmiarów. Konstrukcja, zaprojektowana przez Zahę Hadid, ma być po jej ukończeniu w 2025 roku najdłuższym na świecie asymetrycznym mostem wantowym , o imponującej długości 920,00 metrów.

Data
17. kwietnia 2024
Lokalizacja
Tajwan
Danjiang Bridge over the Tamsui River in Taipei

Pobierz Press Release

Przegląd zdjęć

Poniżej znajduje się przegląd zdjęć zawartych w materiale prasowym.

Most Danjiang nad rzeką Tamsui na obrzeżach Tajpej zmierza wielkimi krokami w kierunku rekordowych rozmiarów. Konstrukcja, zaprojektowana przez Zahę Hadid, ma być po jej ukończeniu w 2025 roku najdłuższym na świecie asymetrycznym mostem wantowym , o imponującej długości 920,00 metrów.

Pylon mostu wznoszący się 200,00 metrów ponad powierzchnię rzeki wymagał szczegółowego projektowania zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa. PERI pomaga w realizacji projektu, zapewniając indywidualnie zaprojektowane i skoordynowane rozwiązania formujące i inżynieryjne, aby zapewnić, że nietypowy projekt mostu zostanie zbudowany zgodnie z harmonogramem.

Architektoniczne dzieło sztuki łączące ruch drogowy z dzielnicą Bali

Zaha Hadid wygrała międzynarodowy konkurs Danjiang Bridge w 2015 roku swoim projektem asymetrycznego mostu. Po ukończeniu, most połączy dzielnicę Tamsui w Nowym Tajpej z dzielnicą Bali po drugiej stronie rzeki - odciążając w ten sposób inne szlaki transportowe. Ponadto most Danjiang stanie się nowym, niepowtarzalnym punktem orientacyjnym miasta.

Centralny pylon w kształcie odwróconej litery "Y" przyciąga wzrok i góruje nad okolicą stojąc jednocześnie stabilnie dwiema nogami w nurcie rzeki. Wanty zbiegające się z obu stron do górnej części elegancko wyprofilowanego pylonu nadają konstrukcji futurystyczny wygląd.

Firma PERI była zaangażowana w budowę, dostarczając między innymi specjalnie zaprojektowane rozwiązanie formujące pylon, które posłużyło do betonowania łącznej powierzchni 18 000 m². Aby zapewnić zgodność futurystycznego kształtu z projektem, firma PERI opracowała też specjalne formy przestrzenne obejmujące 3000 m² powierzchni. Złożony, stale zmieniający się kształt pylonu, który rozciąga się w górę na 53 sekcje betonowania, stanowił największe wyzwanie inżynierskie. PERI dostarczyło wszechstronne systemy VARIO, SCS i ACS, które można było indywidualnie dostosować do zmiennej geometrii.

Wsparcie projektu podczas budowy

Inżynierowie PERI są dostępni, aby doradzać zespołowi budowlanemu przez cały czas trwania projektu. Od początku do końca eksperci zapewniają wsparcie w zakresie planowania, przygotowania i ostatecznego ukończenia projektu, zarówno na miejscu jak i zdalnie. Intensywny, szczegółowy proces projektowania i wsparcie merytoryczne zapewniły szybki postęp budowy. Umożliwia to spełnienie wymagań projektu i dotrzymanie napiętego harmonogramu budowy, którego planowane zakończenie przypada na 2025 rok.

Osoba kontaktowa

W przypadku dalszych pytań dotyczących materiałów tekstowych lub graficznych prosimy o bezpośredni kontakt z naszym działem marketingu.